مقالاتشماره دامپزشکی

1400-08-120
https://avizhehpet.ir/wp-content/uploads/2021/11/شماره-دامپزشکی-640x454.jpg

شماره دامپزشک

شماره دامپزشک را می‌توان به طرق مختلف به دست آورد. اما آنچه که مهم است انتخاب دامپزشک برای حیوان خانگی ماست. دامپزشک شما شریک مهمی برای اطمینان از زندگی طولانی و سالم حیوان خانگی شما خواهد بود. در مورد مسائلی که برای شما مهم هستند، مانند ساعات کاری و مکان کلینیک، فکر کنید. دانستن ترجیحات خود از قبل تماس، به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را محدود کنید.

شماره دامپزشکی شبانه روزی

شماره دامپزشکی شبانه روزی

بهترین زمان برای یافتن شماره دامپزشکی، قبل از نیاز به کمک دامپزشک است. در حالت ایده‌آل، قبل از اینکه حیوان خانگی خود را به خانه بیاورید، دامپزشکی را انتخاب کنید. حتی برخی از کلینیک‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین حیوان خانگی را برای خانواده خود پیدا کنید.

اگر حیوان مورد علاقه خود را انتخاب کرده‌اید، باید در اسرع وقت به دنبال شماره دامپزشک باشید. قبل از اینکه شروع به جستجوی دامپزشک کنید، منتظر نمانید تا سگ یا گربه شما به دامپزشک نیاز داشته باشد. بهتر است که زمان بیمار یا مجروح شدن حیوان خانگی خود، استرس پیدا کردن شماره دامپزشکی شبانه روزی را نداشته باشید.

آیا می توانم به صورت آنلاین به دامپزشک مراجعه کنم؟

مراقبت از حیوانات یکپارچگی مشاوره آنلاین رایگان دامپزشکی را ارائه می دهد. آنها خدمات خود را در سراسر جهان ارائه می دهند. هنگامی که کاربر جزئیات مربوط به حیوان خانگی (نوع حیوان، نژاد، سن، قبلی، بیماری و غیره) را پر می کند، یک استعلام ارسال می شود و قرار ملاقات تعیین می شود.

شماره دکتر دامپزشک

شماره دکتر دامپزشک

تبلیغات دهان به دهان اغلب بهترین راه برای یافتن شماره دامپزشکی است. از دوستان و خانواده خود برای توصیه بخواهید. بررسی‌های آنلاین می‌تواند مفید باشد، اما پیشنهادات افرادی که به آنها اعتماد دارید حتی بهتر هستند. با این حال، حیوانات خانگی و خانواده‌های مختلف نیازهای متفاوتی دارند، بنابراین قبل از انتخاب خود، با چند دامپزشک ملاقات کنید.

همچنین می‌توانید فهرستی از دامپزشکان واجد شرایط را برای خود نوشته و آنها را بررسی کنید. پیشفرت تکنولوژی نیز به ما کمک می‌کند تا در شبکه‌های اجتماعی به دنبال نظرات مردم و دیگر مراجعه کنندگان باشیم و برای یافتن مراکز معتبر دامپزشکی جستجو کنیم. اگر هم اکنون با کلینیک دامپزشکی مناسبی در ارتباط هستید، حتما شماره دامپزشکی خود را داشته باشید زیرا ممکن است در شرایط خاص به آن احتیاج داشته و از توصیه‌های او بهره‌مند شوید.

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

شماره تلفن دامپزشکی

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

شماره تلفن دامپزشکی

شماره تلفن دامپزشک آنلاین ، یکی از موارد مهمی است که باید در لیست تلفن و مخاطبین شما باشد. اما قبل از اضافه کردن آن برای پیدا کردن یک دامپزشک خوب، وقت بگذارید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب دامپزشک در نظر بگیرید:

 • بدون حیوان خانگی خود به دامپزشک مراجعه کنید تا بتوانید در مطب گردش کنید. این زمان بسیار خوبی است تا متوجه شوید که دفتر تمیز و منظم است. می‌توانید با کارکنان صحبت کنید و ببینید آیا رفتار آنها دوستانه و مفید به نظر می‌رسند یا خیر.
 • در مورد خدماتی مانند واکسن گربه و واکسن سگ که ارائه می‌دهند، سؤال کنید. اگر حیوان خانگی شما نیاز به اشعه ایکس یا آزمایش دیگری داشته باشد، آیا می‌تواند آن را در مطب انجام دهد یا باید به بیمارستان دامپزشکی بروید؟
 • از ساعات اداری و نحوه پوشش شرایط اضطراری مطلع شوید. اگر تمرینی با بیش از یک دامپزشک است، ممکن است بخواهید بپرسید که آیا می‌توانید یک دامپزشک خاص را ببینید. همچنین شماره دامپزشکی شبانه روزی را از آنها بگیرید.
 • دریابید که آیا فلسفه رفتاری و تفکری آنها با شما مطابقت دارد یا خیر. دامپزشکان به سادگی افرادی هستند که شخصیت آنها می‌تواند متفاوت باشد. برخی خون گرم هستند در حالی که برخی دیگر نگاهی بسیار تجاری دارند. به دنبال دامپزشکی باشید که رفتارش شبیه به یک مسابقه باشد.

شماره دامپزشک پرندگان

شماره دامپزشک پرندگان

برای پیدا کردن شماره دامپزشک پرندگان نیز تمام موارد ذکر شده در بالا را در نظر بگیرید. علاوه بر اینکه فراموش نکنید، پرندگان موجودات حساس تری هستند و مراقبت از آنها به دقت بیشتری احتیاج دارد. گاهی تنها یک تشخیص اشتباه می شتواند جان آنها را به خطر بیاندازد. پس لازم است که شماره دامپزشکی مجربی را در اختیار داشته باشید. کسی که از صحت اطلاعات و نوع برخوردش با مسئله پیش آمده، اطمینان کافی را دارید.

آیا ارسال ایمیل به دامپزشک مشکلی ندارد؟

برخی از دامپزشکان شخصاً به مشتریان خود ایمیل می‌فرستند و حتی پیامک ارسال می‌کنند و این کار را آسان‌تر از سایر روش‌های ارتباطی می‌دانند. و از آنجایی که قوانین سختگیرانه حریم خصوصی پزشکی ما در مورد حیوانات خانگی اعمال نمی شود، اینها ابزارهای کاملاً قانونی برای انتقال اطلاعات مهم پزشکی هستند.

آیا می‌توان با دامپزشک تماس گرفت و سؤال خود را تلفنی بپرسید؟

آیا می‌توان با دامپزشک تماس گرفت و سؤال خود را تلفنی بپرسید؟

تماس با شماره دامپزشکی برای همه ما میسر است اما در نظر داشته باشید که یک سری سؤالات وحشتناک نپرسید. اگر این کار را انجام دهید، آنها تمایلی به کمک تلفنی به شما نخواهند داشت. آنها فقط به شما می‌گویند که حضوری مراجعه کنید.

در عوض، کافی است به فردی که به تلفن پاسخ می‌دهد یک توضیح سریع 1-2 جمله‌ای در مورد آنچه در حال وقوع است، بدهید. نه بیشتر. وگرنه باید یادداشت‌های زیادی بردارند و ممکن است نتوانند مشکل را به طور دقیق به پزشک منتقل کنند. علاوه بر این، اگر آنها با آنچه شما به آنها می‌گویید گیج شوند یا مجبور باشند که سؤالات بیشتری بپرسند، تردید نکنید که پزشک به سادگی می‌گوید: «من باید سگ را ببینم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید.»

هنگامی که برای مشاوره با دامپزشک آنلاین تماس می‌گیرید، نمی‌توانید به تمام سؤالات خود از طریق تلفن پاسخ دهید، بنابراین حتی برای این کار سعی هم نکنید. اما باید بتوانید احساس فوری بودن وضعیت را منتقل کنید. همچنین درک بهتری از گزینه‌های خود و کارهایی که باید در آینده انجام دهید، داشته باشید.

گاهی اوقات، آنها باید واقعا حیوان خانگی شما را ببینند تا به درستی تشخیص دهند که چه اتفاقی در حال وقوع است. اما 9 بار از 10، ما می‌توانم یک الی دو بار از این موارد را با داشتن شماره دامپزشکی و پرسیدن سؤالات منطقی، بر طرف کنیم.

اگر مجبور هستید که سگ خود را بعد از ساعت کاری، نزد دامپزشک یا یک مرکز مراقبت اضطراری حیوانات خانگی ببرید، داشتن شماره دامپزشک یک امر ضروری است. شما از این طریق می‌توانید با آنها تماس گرفته و در حداقل‌ترین حالت ممکن شرایط را شرح دهید.

معمولا با تماس و استفاده از شماره دامپزشک، هنگامی که در مورد سلامت حیوان خانگی خود سؤال دارید، می‌توانید پاسخ مناسب را دریافت کنید. البته، می‌توانید به صورت آنلاین جستجو کنید و سعی کنید خودتان به مشکل رسیدگی کنید، اما باید بدانید که چه زمانی فورا با دامپزشک تماس بگیرید و چه زمانی خوب است که ابتدا یک درمان خانگی را امتحان کنید.

کلینیک آویژه، با همکاری یک کادر مجرب و بهره‌وری از امکانات به روز و پیشرفته، برای حل مشکلات شما، دسترسی مناسبی دارد. شما می‌توانید با استفاده از قسمت «رزرو نوبت» ساعت حضور خود در این کلینیک را مشخص کنید. همچنین با تماس از طریق شماره دامپزشک این کلینیک که در انتهای صفحه مشخص شده است، علاوه بر مشاوره با دامپزشک، هماهنگی لازم برای حضور فیزیکی را نیز انجام خواهید داد.

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

شماره دامپزشکی - آویژه پت

راهنمای آشنایی با دریافت شماره دامپزشکی

راهنمای آشنایی با دریافت شماره دامپزشکی

دامپزشک یک پزشک حیوانات است که مسئول تشخیص و درمان حیواناتی است که بیمار، آسیب دیده یا نیاز به مراقبت معمول دارند. وظایف آنها شامل مشاوره به صاحبان حیوانات خانگی در مورد نحوه مراقبت صحیح از حیوانات، تجویز دارو و انجام عمل جراحی بر روی حیوانات است. یک دامپزشک آنلاین متبحر باید قادر به انجام وظایف و مسئولیت های مختلف باشد. وظایف و مسئولیت های مهمی که یک دامپزشک باید بتواند انجام دهد به شرح زیر است:

 1. با تجویز دارو، پانسمان زخم ها، انجام عمل جراحی و استخوان بندی حیوانات بیمار یا آسیب دیده را درمان می کند
 2. آموزش مردم در مورد بیماری ها و عفونت های قابل انتقال از حیوانات به انسان
 3. ارتقاء سلامت و تندرستی حیوانات با توصیه به صاحبان حیوانات در مورد اقدامات بهداشتی، تغذیه و مراقبت عمومی
 4. ثبت اقدامات با مستندسازی و به روز رسانی فرم ها، گزارش ها، سوابق حیوانات و گزارش بیماری های مسری، خاص و جدید به مقامات بهداشت عمومی
 5. اطمینان از انطباق با رویه های دامپزشکی، اخلاقیات، سیاست ها و قوانین مربوطه
 6. بهره گیری از تجهیزات تشخیصی مانند دستگاه های اولتراسوند و رادیوگرافی برای تفسیر تصاویر حاصل از معاینه
 7. ایجاد یا اجرای روش‌ های قرنطینه یا آزمایشی برای مبارزه با گسترش بیماری ‌ها به انسان یا سایر حیوانات طبق مقررات دولتی تعیین ‌شده
 8. معدوم کردن حیوانات در موقعیت هایی که صلاح می دانند، مانند بیماری لاعلاج

حال با توجه به وظیفه خطیر دامپزشکان، همواره دسترسی به یک دامپزشک متبحر و با تجربه یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند. بنابراین انجام مشاوره های اولیه همواره از ضرورت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که داشتن اطلاعات پایه برای جلوگیری از پیشروی مشکل در حیوان خانگی پیش از ویزیت دامپزشک می تواند بسیار موثر واقع شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه دریافت مشاوره دامپزشکی به صورت جامع اطلاعات لازم را کسب کنید. آنچه در ادامه می خوانیم.

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

شماره دامپزشک عروس هلندی

شماره دامپزشک عروس هلندی

عروس هلندی نوعی پرنده از نژاد طوطی است. این پرنده دارای نژادهای زیادی است. زندگی عروس هلندی به غذا و محل نگهداری آن بستگی دارد. این پرنده یک طوطی کوچک استرالیایی است که هنوز در طبیعت و در جنگل های استرالیا زندگی می کند. تاریخچه نگهداری از عروس هلندی به حدود 160 سال پیش برمی گردد و پس از مرغ عشق، محبوب ترین حیوان خانگی به شمار می آید. طول بدن عروس هلندی با دمش به 30 تا 32 سانتی متر خواهد رسید و میانگین طول عمر این پرندگان بین 10 تا 20 سال است و طول عمر آنها به محیط زندگی و کیفیت مراقبت و تغذیه آنها بستگی دارد. رژیم غذایی مناسب و تحرک کافی می تواند عمر عروس هلندی را افزایش دهد و باعث شود همیشه پرنده ای شاد داشته باشید. این پرنده به طور کل طوطی آرام و خونسرد محسوب می شود و تنها علت خشونت طوطی عروس قرارگرفتن در تاریکی مطلق است. پس بهتر است همیشه یک چراغ خواب کوچک در محل نگهداری آنها قرار دهید. رنگ عروس هلندی نر کمی روشن تر است و دور صورت و تاجش رنگ زرد دارد، اما صورت و تاج پرنده خاکستری است.

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

با این حال، تشخیص جنسیت در پرندگان جوان این طوطی استرالیایی مقداری دشوار است. پرندگان نر و ماده هر دو برای نگهداری مناسب هستند. رژیم غذایی عروس هلندی شامل مخلوطی از غلات، سبزیجات تازه، میوه ها، جوانه ها و غلات کامل است. بهتر است از رژیم غذایی متنوع برای آنها استفاده کنید و رژیم غذایی یکنواخت به آنها ندهید، از دادن غذاهای چرب به آنها خودداری کنید.

شماره دامپزشکی-avizhehpet.ir

یکی دیگر از خصوصیات کلی عروس هلندی این است که آرام و صمیمی هستند. بر خلاف طوطی های دیگر مانند کاسکو، مالانگو، شاه طوطی، کاکادو، ماکائو جیغ نمی زنند، گاز نمی گیرند و در کل می توان گفت مشکلی ایجاد نمی کنند و به سرعت به صاحب خود عادت می کنند. در خصوص ضریب هوشی نیز باید خاطر نشان کرد که این پرنده از هوش کمتری نسبت به کاسکو برخوردار است، اما تا حدی قادر به یادگیری و صحبت کردن است اما این امر مستلزم آموزش و تلاش بی وقفه پرورش دهنده است. اکثر عروس های هلندی در سوت زدن استعداد دارند و بیشتر پرورش دهندگان ملودی هایی را به پرنده آموزش می دهند تا با سوت زدن، آنها را سرگرم کنند. همچنین لازم به ذکر است که عروس های هلندی مرد باهوش تر و با استعدادتر از عروس های هلندی زن هستند. حال و پس از آشنایی مفصل با طوطی عروس هلندی باید به این نکته اشاره کرد که کلینیک دامپزشکی آویژه خدمات مربوط به دامپزشکی پرندگان مخصوصاً عروس‌هلندی را نیز ارائه می دهد. صاحبان این گونه از طوطی ها می توانند هم به صورت آنلاین و هم از طریق شماره تماس 02126320455 نسبت به دریافت مشاوره های مربوطه پیش از بازدید و هماهنگی های لازم اقدام کنند تا بتوانند در سریعترین زمان ممکن به بهترین نوع درمان دسترسی پیدا کنند.

آیا می توانید فقط برای پرسیدن سوال با دامپزشک تماس بگیرید؟

می توانید با مطب دامپزشک تماس بگیرید و سوال خود را تلفنی بپرسید یا می توانید نمونه ای از ادرار یا مدفوع (یا استفراغ) سگ خود را نزد دامپزشک ببرید.

شماره مشاوره دامپزشکی رایگان

شماره مشاوره دامپزشکی رایگان

ارائه مشاوره رایگان دامپزشکی در نوع خود یک خدمت منحصر به فرد است. دریافت هزینه مشاوره یا هزینه عقیم سازی گربه در بسیاری از موارد نه تنها به صاحبان و دامپزشکان کمک نمی کند تا بهترین کار را برای سلامت حیوان خانگی انجام دهند، بلکه در نهایت ممکن است به ایجاد آسیب جبران ناپذیر به حیوان خانگی منجر شود.

در چنین شرایطی وقتی جراح های دامپزشک هزینه مشاوره دریافت می کنند، در واقع مانعی برای ارائه مراقبت های بهداشتی قابل قبول ایجاد می کنند. عمده مشکلاتی که معمولاً با صحبت از هزینه مشاوره گریبان صاحبان حیوانات را می گیرد، عبارتند از :

 • برخی از مالکان دریافت مشاوره حرفه ای برای حیوان خانگی خود را به تعویق می اندازند زیرا نگران هزینه ملاقات با دامپزشک هستند
 • برخی از صاحبان نمی توانند تمام بررسی های مجدد مورد نیاز حیوان خانگی خود را بپردازند
 • برخی از مالکان نمی توانند هزینه های درمانی را بپردازند، زیرا تمام پول خود را صرف مراجعه به دامپزشک کرده اند.

اما کلینیک دامپزشکی آویژه بر این عقیده است که همه حیوانات خانگی باید در هنگام بیماری یا زخمی شدن توصیه‌های حرفه‌ای زودهنگام دریافت کنند تا حیوانات خانگی تمام معاینات مجدد مورد نیاز خود را انجام دهند و دامپزشکان باید به مشتریان کمک کنند تا به درمان مناسب برای حیوانات خانگی خود دسترسی پیدا کنند.

شماره دامپزشکی-avizhepet.ir

به همین دلیل است که ما برای همیشه از شر هزینه مشاوره خلاص شده ایم. ارائه چنین خدماتی از سوی کلینیک دامپزشکی آویژه به این معنی است که این کلینیک به جای کسب سود فقط به حفظ سلامت حیوانات خانگی علاقه مند است، بنابراین تمام مشاوره های دامپزشکی ما در ساعات کاری عادی کاملا رایگان است. صاحبان حیوانات خانگی می توانند از طریق شماره تماس  02126320455 نسبت به دریافت مشاوره دامپزشکی رایگان اقدام کنند.

سوالات متداول شماره دامپزشکی

آیا می‌توان با دامپزشک تماس گرفت و سؤال خود را تلفنی بپرسید؟

تماس با شماره دامپزشک برای همه ما میسر است اما در نظر داشته باشید که یک سری سؤالات وحشتناک نپرسید. اگر این کار را انجام دهید، آنها تمایلی به کمک تلفنی به شما نخواهند داشت. آنها فقط به شما می‌گویند که حضوری مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

درباره ما

کلینیک آویژه یکی از باسابقه ترین و مجهزترین کلینیک‌های دامپزشکی در تهران است. امکانات تخصصی و کاملی در کلینیک برای حیوانات شما فراهم شده است. انواع معاینات تخصصی، جراحی ها، خدمات دهان و دندان، بستری و …در کلینیک آویژه انجام می شود.

ارتباط با ما

مجیدیه شمالی خ استاد حسن بنا شمال نبش امیرنیا پ 744 ط دوم
همه روزه از ساعت 7-19

اشتراک خبرنامه