مقالاتکلینیک دامپزشکی

۱۴۰۰-۱۰-۲۸0
https://avizhehpet.ir/wp-content/uploads/2021/11/کلینیک-دامپزشکی-1280x908.jpg

کلینیک دامپزشکی چیست؟

کلینیک دامپزشکی، یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کسانی است که علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند. در واقع این مکان خانه دوم حیوانات شما خواهد بود. درست مانند زمانی که سلامت تمام اعضای خانواده مهم است، توجه به فعالیت مناسب و زندگی سالم حیوان خانگی نیز ضروری است. برای دستیابی به این هدف، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که از خدمات قابل‌اعتماد متخصص دامپزشکی در مراکز و کلینیک دامپزشکی معتبر استفاده کنید. در متن حاضر این مهم و چگونگی انتخاب آن را با هم بررسی می‌کنیم.

کلینیک دامپزشکی شبانه روزی

کلینیک دامپزشکی شبانه روزی

همان‌طور که اشاره کردیم، همیشه ایده خوبی است که حیوان خانگی خود را به طور منظم نزد متخصصان دامپزشکی ببرید. زیرا آنها می‌توانند علائم بیماری و ناراحتی حیوان را خیلی زودتر از صاحبان آنها، تشخیص دهند. علاوه بر این، آنها بسیاری از بیماری‌های رایج را با قیمت نسبتا مناسبی آزمایش می‌کنند؛ بنابراین، شما دلایل درستی برای مراجعه به کلینیک دامپزشکی و تشخیص بیماری‌ها حتی قبل از بروز علائم دارید. چه بسا این مراجعه در ساعات غیرکاری باشد. در نتیجه لازم است که هنگام انتخاب کلینیک دامپزشکی خود، خدمات شبانه روزی آنها را نیز در نظر بگیرید.

کلینیک شبانه روزی دامپزشکی، یکی از بهترین و مناسب‌ترین مکان‌ها برای درمان بیماری‌های حیوانات خانگی است. به خصوص برای افرادی که با کمبود زمان مواجه هستند و یا بیماری حیوان خود را به یکباره متوجه شده‌اند. در این موارد مراجعه و یا تماس با کلینیک دامپزشکی شبانه روزی، بهترین گزینه موجود است.

کلینیک دامپزشکی-آویژه پت

منظور شما از کلینیک دامپزشکی چیست؟

صفت [اسم صفت] دامپزشکی برای توصیف کار شخصی که شغلش معالجه حیوانات بیمار یا زخمی است یا برای توصیف درمان پزشکی حیوانات استفاده می شود.

شماره دامپزشکی شبانه روزی

شماره دامپزشکی شبانه روزی

با استفاده از شماره دامپزشکی شبانه‌روزی می‌توانید پاسخ سؤالات خود را نیز در هر ساعت از شبانه روز دریافت کنید. گاهی اوقات، صاحبان حیوانات خانگی سؤالاتی در مورد مراقبت صحیح از حیوانات خانگی خود دارند. با این حال، آنها دسترسی فوری به متخصصی ندارند که بتواند توصیه‌های مفیدی به آنها ارائه دهد. این پاسخ‌یابی علاوه بر تماس تلفنی، با معاینات منظم در کلینیک دامپزشکی نیز میسر خواهد شد. در این وضعیت صاحبان حیوانات خانگی فرصتی برای پرسیدن سؤالاتی در مورد مراقبت‌های معمول از حیوانات خواهند داشت.

اساسا برای صاحبان حیوانات خانگی می‌تواند مفید باشد که در مورد مراقبت از حیوانات خانگی خود به دنبال مشاوره تخصصی باشند. به خصوص زمانی که مراقبت‌های بهداشتی حیوان خانگی همیشه بلافاصله در منطقه آنها در دسترس نیست. با استفاده از شماره کلینیک دامپزشکی، می‌توانید از دامپزشکان در مورد مسائل بهداشتی جدی و همچنین مراقبت منظم از حیوانات خانگی سؤال کرده و حفظ سلامت بهینه حیوانات خانگی خود را تضمین کنید.

کلینیک دامپزشکی

تفاوت بین بیمارستان دامپزشکی و کلینیک دامپزشکی چیست؟

پاسخ واقعی: اساساً تفاوتی بین یک بیمارستان دامپزشکی و یک کلینیک دامپزشکی وجود ندارد. زمانی که مالک ساختمان را طراحی می کند و در مورد نام کلینیک تصمیم می گیرد، همه چیز به ترجیح شخصی مربوط می شود.

مؤلفه‌های مهم برای انتخاب کلینیک دامپزشکی

مؤلفه‌های مهم برای انتخاب کلینیک دامپزشکی

به جای اینکه منتظر بمانید تا شرایط اضطراری اتفاق بیفتد، حیوانات خانگی خود را به طور منظم نزد متخصص دامپزشکی در کلینیک دامپزشکی ببرید. به این ترتیب، می‌توانید به جای واکنش در مواقع اضطراری، سلامت آنها را به طور فعال مدیریت کنید. در ادامه برخی از مزایایی را برمی‌شمریم که شما و حیوان خانگی‌تان می‌توانید با مراجعه منظم به یک کلینیک دامپزشکی از آن بهره‌مند شوید.

۱.      کمک به حیوانات خانگی شما

بارزترین مزیت مراجعه منظم به کلینیک دامپزشکی، این است که متخصصان می‌توانند به ارتقای سلامت و رفاه حیوانات خانگی شما کمک کنند. با توانایی آنها در تسکین درد و رنج حیوانات، می‌توانید اعتماد کنید که حیوانات خانگی شما از هرگونه آسیب یا بیماری مزمن در امان خواهد بود.

۲.      تشخیص زودهنگام بیماری

اگر حیوانات خانگی خود را برای معاینه منظم به کلینیک دامپزشکی ببرید، ممکن است علائم اولیه بیماری را پیدا کنید. در صورت وجود علائم، حیوانات خانگی شما می‌توانند بلافاصله درمان را شروع کنند. با تشخیص و درمان زودهنگام یک بیماری، می‌توانید از دردهای غیرضروری حیوانات خانگی خود جلوگیری کنید و به بهبود سریع آنها کمک کنید.

۳.      مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه

یک کلینیک‌ دامپزشکی با همراهی مختصصین خود، برنامه‌های مراقبت بهداشتی پیشگیرانه را برای حیوانات خانگی تحت مراقبت خود ارائه می‌دهد تا به آنها کمک کند، مدت بیشتری سالم بمانند. هنگامی که از یک کلینیک دامپزشکی بازدید می‌کنید، فرصتی برای شما فراهم می‌شود تا در مورد برخی از مسائل مربوط به مراقبت از حیوان خانگی خود (مانند رژیم غذایی، ورزش، واکسیناسیون، داروها و غیره) صحبت کنید و مراقبت از حیوان خانگی خود را بیشتر یاد بگیرید.

از آنجایی که حیوانات خانگی شما نمی‌توانند صحبت کنند، شناسایی هر گونه بیماری در مراحل اولیه بسیار دشوار است. هنگامی که هر شش ماه یک بار (یا زودتر) به دامپزشک در کلینیک دامپزشکی مراجعه می‌کنید، آنها با غربالگری سریع حیوانات خانگی شما، راه‌حل‌های مناسبی را برای بیماری‌های رایج حیوانات خانگی، ارائه می‌دهند.

۴.      چک آپ انگل

حیوانات خانگی می‌توانند به راحتی به انگل‌های روده مبتلا شوند. خوب است که با بردن آنها به کلینیک دامپزشکی و آوردن نمونه مدفوع، آنها را از نظر انگل‌های روده‌ای غربالگری کنید. روند غربالگری حیوانات خانگی برای انگل‌های روده‌ای سریع است؛ بنابراین، هنگامی که از این خدمات تخصصی کلینیک دامپزشکی استفاده می‌کنید، می توانید از دردسرهای زیادی در این مسیر دور بمانید.

کلینیک دامپزشکی - آویژه پت

دکتر دامپزشک

دکتر دامپزشک

دکتر دامپزشک یکی از افراد مهم در هر کلینیک دامپزشکی است. در واقع بدون حضور او، این مکان معنای خود را از دست خواهد داد. به طور عمومی این افراد وظایف زیر را دنبال می‌کنند.

 • تشخیص و درمان حیوانات بیمار و آسیب‌دیده
 • انجام عمل جراحی در کلینیک دامپزشکی
 • آنالیز خون، اشعه ایکس و اسکن
 • ارائه مراقبت از حیوانات در بیمارستان‌های دامپزشکی
 • انجام چک آپ‌های بهداشتی به طور منظم و تزریق واکسن حیوانات خانگی
 • بررسی حیوانات مزرعه و ارائه توصیه‌هایی در مورد نحوه جلوگیری از گسترش بیماری‌ها
 • نظارت بر پرستاران دامپزشکی و کارکنان پشتیبانی
 • نگهداری در سوابق درمان هر حیوان
 • ارتباط مؤثر با صاحبان حیوانات خانگی و بیمه‌گذاران
 • عقیم سازی حیوانات برای جلوگیری از تولید مثل ناخواسته
 • درمان و بستری حیواناتی را که به شدت مجروح یا بیمار هستند

رعایت تمامی قوانین بهداشت عمومی

کلینیک دامپزشکی

کلینیک های دامپزشکی چه می کنند؟

دامپزشکان به نیازهای بهداشتی حیوانات، از جمله حیوانات کوچک، دام، پرندگان، و حیوانات باغ وحش و آزمایشگاهی رسیدگی میکنند. دامپزشکان حیوانات کوچک که معمولاً «دام‌پزشک» نامیده می‌شوند، بیشتر کار خود را در محیط‌های کلینیک خصوصی انجام می‌دهند. در اینجا، آنها با حیوانات همراه – حیوانات خانگی – مانند سگ، گربه و پرندگان رفتار می کنند.

کلینیک حیوانات

کلینیک حیوانات

همان طور که اشاره شد، یک کلینیک دامپزشکی می‌تواند خانه دوم حیوان خانگی ما باشد. اما این مهم مشروط به این است که تمام جوانب مهم و ضروری را در هنگام انتخاب آن مکان، لحاظ کرده باشیم. هیچ گاه این نکته را یاد نبریم که پرداخت پول کمتر، همیشه نتیجه بهتر را به ما نخواهد داد. پس لازم است که در زمان جست‌وجو برای یافتن یک کلینیک دامپزشکی مناسب، موارد دیگری را نیز در کنار مسائل مالی بگنجانیم. مواردی مانند تخصص افراد، میزان ارتباط مؤثر آنها با حیوانات و غیره.

کلینیکِ دامپزشکی آویژه، برای خدمت‌رسانی به حیوانات محبوب شما، شرایط مختلفی را برگزیده است. این کلینیک با استفاده از بهترین تجهیزات و با همراهی متخصص و افراد مجرب، مکان امنی را برای راحتی شما و حیوانات موردعلاقه‌تان، به وجود آورده است.

کلینیک دامپزشکی

مؤلفه‌های مهم برای انتخاب کلینیک دامپزشکی چیست؟

 • کمک به حیوانات خانگی شما
 • تشخیص زودهنگام بیماری
 • مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه
 • چک آپ انگل

کار دکتر دامپزشک چیست؟

 • تشخیص و درمان حیوانات بیمار و آسیب‌دیده
 • انجام عمل جراحی در کلینیک دامپزشکی
 • آنالیز خون، اشعه ایکس و اسکن
 • ارائه مراقبت از حیوانات در بیمارستان‌های دامپزشکی
 • انجام چک آپ‌های بهداشتی به طور منظم و تزریق واکسن حیوانات خانگی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

درباره ما

کلینیک آویژه یکی از باسابقه ترین و مجهزترین کلینیک دامپزشکی در تهران است. امکانات تخصصی و کاملی در کلینبک برای حیوانات شما فراهم شده است. انواع معاینات تخصصی، جراحی ها، خدمات دهان و دندان، بستری و …در کلینیک آویژه انجام می شود.

ارتباط با ما
مجیدیه شمالی خ استاد حسن بنا شمال نبش امیرنیا پ ۷۴۴ ط دوم
همه روزه از ساعت ۷-۱۹
اشتراک خبرنامه