مقالاتدامپزشک آنلاین

1400-08-150
https://avizhehpet.ir/wp-content/uploads/2021/11/Online-veterinarian-640x454.jpg

دامپزشک آنلاین

دامپزشکِ آنلاین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مواقع ضروری است. فرض را بر این بگذارید که ساعت 6 بعدازظهر است و شما از سر کار به خانه می‌آیید. سگ شما غذای خود را نمی‌خورد و حال مساعدی ندارد، دفتر دامپزشک شما یک ساعت پیش بسته شده، بنابراین تماس با آنها امکان پذیر نیست. همچنین امکان دارد بچه گربه شما اخیرا عقیم شده باشد و به نظر برسد که زخم جراحی او عفونی شده. مشکل این است که بعدازظهر جمعه است و مطب دامپزشک شما به جز مواقع اضطراری بسته خواهد بود. در این نوع موارد است که استفاده از خدمات یک دامپزشکِ آنلاین بسیار مناسب خواهد بود. اجازه دهید در ادامه متن، برای آشنایی بیشتر، این نوع خدمات را بررسی کنیم.

دامپزشک آنلاین شبانه روزی

دامپزشک آنلاین شبانه روزی

یکی از مزایا و البته وظایف دامپزشکِ آنلاین، ارائه خدمات به صورت شبانه روزی است. این امکان وجود ندارد که همه دامپزشکان ترتیبی اتخاذ کنند و حیوانات خانگی مشتریان خود در خارج از ساعات معمولی تحت درمان قرار دهند؛ بنابراین ارزش استفاده از خدمات دامپزشکِ آنلاین شبانه روزی بیشتر مشخص می‌شود. اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد، شما مجبور می‌شوید برای مواردی که تنها نیاز به یک مشورت ساده دارند، مسافت زیادی را طی کنید. این مسئله زمانی پیچیده‌تر می‌شود که تمام طول روز شما به خاطر مسائل شغلی پر شده باشد و دغدغه حیوان خانگی هم به آن اضافه شود. در نتیجه ضروری است که هنگام استفاده از خدمات یک کلینیک دامپزشکی، میزان توانائی آنها در ارائه خدمات آنلاین را نیز بررسی کنید.

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

آیا می توانم داروهای حیوانات خانگی را بدون نسخه دامپزشک دریافت کنم؟

برخی از داروهای حیوانات خانگی بدون نسخه (OTC) در دسترس هستند که به این معنی است که نیازی به نسخه نیست. سایر داروهای حیوان خانگی توسط FDA فقط به عنوان نسخه طبقه بندی می شوند، به این معنی که آنها را نمی توان بدون مجوز دامپزشک شما تجویز کرد.

شماره دامپزشک آنلاین

شماره دامپزشک آنلاین

امروزه شماره دامپزشکِ آنلاین در تمامی سایت‌های معتبر و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده عموم، درج می‌شود. تنها کافی است که با یک جستجوی ساده،  شماره دامپزشکی را در اختیار داشته باشید. همچنین کلینیک منتخب شما، حتما در قسمت‌های «تماس با ما» و «درباره ما» راه‌های ارتباطی خود را معرفی کرده است. همچنین با ارسال پیام در صفحات اجتماعی آنها می‌توانید پاسخ سؤالات خود را به راحتی به دست آورید.

دامپزشک آنلاین عروس هلندی

دامپزشک آنلاین عروس هلندی

عروس هلندی یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی است که اکثر ما دوست داریم یکی از آنها را در خانه خود داشته باشیم. البته همان‌طور که اشاره شد، داشتن این نوع پرندگان، مسئولیت‌های خاص خود را نیز دارد. نوع خوراک، دمای مورد نظر برای نگهداری آن در خانه (زیاد سرد یا گرم نوبدن فضا)، بهداشت محیط و مواردی از این دست، وظیفه افرادی است که دوستدار پرندگانی مانند عروس هلندی هستند. اما در وضعیتی که این موجود زیبا دچار مشکل شود و دامپزشک مورد نظر او در دسترس نباشد، می‌توان با اخذ مشاوره از دامپزشکِ آنلاین عروس هلندی، مورد پیش آمده را برطرف کرد.

آیا چیزی به نام دامپزشک آنلاین وجود دارد؟

خدمات آنلاین دامپزشکی و شرکت های مستقل، خدمات دامپزشکی مجازی را ارائه می دهند و هر زمان که سؤالی دارید با دامپزشکان مجازی مشاوره می دهند. بسیاری از دامپزشکان مجازی حتی 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس هستند.

مشاوره آنلاین دامپزشکی

مشاوره آنلاین دامپزشکی

به طور متوسط 3 تا 4 ساعت از زمان شما برای بردن حیوان خانگی به کلینیک دامپزشکی صرفخواهد رفت. این روند شامل رزرو وقت، قرار دادن حیوان خانگی خود در ماشین، رانندگی به سمت کلینیک دامپزشکی در ترافیک، زمان انتظار در کلینیک و سپس رفت و آمد به خانه است. اما تریاژ اولیه نباید اینقدر طول بکشد. در چنین مواردی، یک مشاوره آنلاین دامپزشکی که شما را در کمتر از نیم ساعت با دامپزشک مرتبط می‌کند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد تا جواب سؤالات خود را از طریق ارتباط با دامپزشکان واجد شرایط، به دست آورید. همچنین در وقت خود صرفه‌جویی کنید. با این حال، اگر احساس می‌کنید یک مورد بسیار اورژانسی است، به شدت توصیه می‌کنیم از خدمات دامپزشکِ آنلاین استفاده نکنید و در عوض حیوان خانگی خود را به نزدیک‌ترین کلینیک دامپزشکی ببرید.

دامپزشک آنلاین پرندگان

دامپزشک آنلاین

دامپزشک آنلاین پرندگان

نگهداری پرندگانی همچون مرغ عشق، قناری، کاسکو و غیره، یکی از رایج‌ترین نوع نگهداری از حیوانات در منزل است. تقریبا اگر ایرانی‌ها به نگهداری از پرندگان علاقه دارند. اما این علاقه‌مندی، سختی‌های خاص خود را نیز دارد. برای نمونه اگر پرنده ما دچار ضعف شود و یا تغذیه مناسبی نداشته باشد، می‌توان با مشاوره آنلاین دامپزشکی، راه حل‌های مناسب این مسئله را پیدا کرد و پرنده را از وضعیت به وجود آمده نجات داد. مگر در مواقع ضروری که حضور فیزیکی ما در کلینیک لازم باشد. در نتیجه هنگام انتخاب کلینیک خود، خدمات آنلاین آنها را در نظر داشته باشید.

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین

برخی از مزایای کار با یک دامپزشکِ آنلاین عبارتند از:

 • ساعات کاری منعطف و دسترسی آسان‌تر به دامپزشک از خانه.
 • دامپزشکِ آنلاین می‌تواند به تعیین اینکه مشکل حیوان خانگی شما چقدر فوری است کمک کنند، توصیه‌های پزشکی عمومی ارائه دهند و به سؤالات سلامت عمومی یا محصول پاسخ دهند.
 • زمان پاسخگویی سریع‌تر
 • اگر حیوان خانگی شما نیازی به معاینه فیزیکی، آزمایش یا درمان ندارد، ممکن است نیازی به ترک خانه نباشد.
 • بازخورد رایگان یا کم هزینه از دامپزشکِ آنلاین.

دامپزشک آنلاین - آویژه پت

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

اگر در وضعیت‌های مشابه ذکر شده در بالا قرار گرفته باشید، می‌دانید که یک گزینه مؤثر و محبوب وجود دارد: جستجوی یک دامپزشکِ آنلاین برای صحبت کردن. درست مانند پزشکی انسانی، دامپزشکان به طور فزاینده‌ای به صورت آنلاین برای پاسخ دادن به سؤالات، تریاژ (ارزیابی فوریت) و توصیه‌های بهداشتی و سلامتی در دسترس هستند.

البته مهم است که هنگام انتخاب یک کلینیک برای دریافت خدمات دامپزشکِ آنلاین مانند اطلاع ازهزینه عقیم سازی گربه و  عقیم سازی سگ، موارد مهم را در نظر داشته باشید. برای نمونه، می‌توانید از توصیه دیگر دوستان خود در دریافت خدمات دامپزشکی استفاده کنید. همچنین سنجش میزان رضایت دیگر مشتریان نیز می‌تواند گزینه مؤثری باشد.اما یک اصل مهم رفتار بالینی یک دامپزشکِ آنلاین و میزان حساسیت او به مسئله به وجود آمده است. از این رو هنگام انتخاب یک کلینیک مناسب، مهم است که این موضوع را در اولویت قرار دهید و مطمئن شوید که کارشناسان تبحر لازم را داشته و اهمیت برخورد مناسب را در نظر دارند.

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

دامپزشک آنلاین گربه

دامپزشک آنلاین گربه

ما در این مقاله به نحوه برقراری تماس با دامپزشک و مشاوره به صورت آنلاین  (حضوری و غیر حضوری ) می پردازیم چرا که ممکن است برای حیوان خانگی شما نیز مشکلی پیش بیاید و استرس و اضطراب باعث شود که ندانید باید چه کاری انجام دهید ما میخواهیم به شما بگوییم بهترین راه ارتباطی در این مواقع و کسب اطلاعات چیست تا بتوانید از پت خود بهتر مراقبت کنید در این مقاله با ما همرا ه باشید تا برای گربه خود دامپزشک انلاین داشته باشید.

آیا دامپزشکان آنلاین می توانند دارو تجویز کنند؟

دامپزشکان آنلاین از نظر قانونی نمی توانند داروها را تشخیص یا تجویز کنند، زیرا رابطه دامپزشکی-مشتری-بیمار (VCPR) ایجاد نشده است. مشکلات فنی مانند سرعت پایین اینترنت یا قطع شدن تماس ها ممکن است بر توانایی شما در برقراری ارتباط با دامپزشک تأثیر بگذارد.

مشاوره آنلاین دامپزشک گربه

مشاوره آنلاین دامپزشک گربه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد اگر برای حیوون خونگیم مشکلی پیش اومد چه کاری انجام بدم اگر سوالی داشتم چیکار کنم که اگر نیمه شب مشکلی پیش اومد دامپزشکی باز نبود چیکار کنم  تمام پرسش و پاسخ های شما با دامپزشکی آنلاین  سایت ما (آویژه پت) حل خواهد شد دامپزشک آنلاین خدمات ۲۴ ساعته قابل  ارائه دارد که این یکی از بزرگترین مشکلات شما را برطرف خواهد کرد.

دامپزشک آنلاین جوندگان

دامپزشک آنلاین جوندگان

احتمالا شما هم در منزل خود حیوان خانگی دارید که اکنون این مقاله را میخوانید در این قسمت میخواهیم شما را با دامپزشکی آنلاین جوندگان آشنا کنیم که در هر ساعتی از شبانه روز در صورت نیاز میتوانید از سایت ما و از طریق تماس و دسترسی ۲۴ ساعته سلامت پت خود را تضمین کنید و خیالتان را راحت کنید در نتیجه با ما همراه باشید تا درباره زبان بدن حیوان خانگی خود بیشتر بدانید.

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

زبان بدن سگ ها

زبان بدن سگ ها

سگ ها حیوانات وفادار ، مهربان ، باهوشی هستند که به شدت دوستدار ارتباط با صاحبشان و فهمیدن رفتار صاحبشان هستند تا بتوانند کاری کنند که صاحبانشان آنها را دوست بدارند در ذیل به چند نکته درباره زبان بدن سگها اشاره خواهیم کرد:

۱-ممکن است شما از سگتان چیزی بخواهید که انجام دهد مانند نشستن ، آوردن عروسک و… اگر سگ شما دمش را پایین آورد یعنی متوجه نشده چه کاری باید انجام دهد و حس میکند ممکن است او را تنبیه کنید یا او را دوست نداشته باشید و اگر سگ شما به سرعت عمل کرد یعنی متوجه چیزی که از آن خواسته اید شده و شما را آلفای خود میداند.

۲-اگر سگ شما به طوری مینشیند که پشتش به شما باشد و سمت دیگری را ببینید به این معنی است که او به شما اعتماد دارد و میخواهد به طرفی باشد که اعتماد ندارد

۳-وقتی سگ شما پنجه یا دست خود را بالا می آورند به این معنی است که چیزی دیده اند که خوششان می آید این رفتار معمولا در سگهای بزرگ (نگهبان ، شکاری و…) بیشتر دیده می شود

۴-اگر سگ شما دست خود را روی زانویتان قرار می دهد به این معنی است که میخواد به شما مسلط شود این نکته را فراموش نکنید که شما باید آلفای سگتان باشید و او نباید الفای شما شود یا به عنوانی به شما مسلط شود در این صورت از شما سر پیچی میکند در این موارد باید کاملا جدی دست او را از روی زانویتان بردارید

۵- اگر سگتان سر خود را روی زانویتان میگذارد یا به عنوانی با پوزش دست شما را لمس می‌کند از شما توجه و نوازش میخواهد

۶-اگر سگتان شکم خود را نشان میدهد و روی پشت دراز میکشد به آن معنی است که میخواهد نشان دهد به شما اعتماد دارد و شما را خوشحال کند او را نوازش کنید به او نشان میدهید که به آن افتخار میکنید.

۷-اگر سگ شما خمیازه میکشد ممکن است از محیطی که در آن قرار گرفته راضی نباشد مخصوصا زمانی که سگ دیگری در محیط باشد و اگر سگ شما بعد از شما خمیازه بکشد این یعنی اون به شما متصل است و این زیباترین اتفاق بین انسانها و حیوانها است.

۸-اگر صدایی توجه سگ شما را جلب کند یکی از گوش ها را به سمت چپ یا راست تیز میکند و اگر هر دو گوش  خود را به سمت پایین رها کند به این معنی است که سک شما از چیزی ترسیده است.

۹-اگر میبینید که سگتان چشمک میزند در واقع ممکن است مشکلی داشته باشد و بهتر است به دامپزشکی ببریدش تا مشکل جدی نشود.

۱۰-اگر سگ شما دُم خود را پایین و بین پاهایش میبرد به این معنی است که از چیزی ترسیده است اگر معمولا این کار را انجام میدهد و دلیل خاصی برای ترسش وجود ندارد بهتر است سگتان را به دامپزشکی ببرید.

۱۱-اگر سگتان به طور ناگهانی و برای مدتی به شما خیره می شود سعی دارد با شما ارتباط بگیرد و شما را به چالش بکشد و انتظار دارد واکنشی از سوی شما ببیند. بهتر است در این مواقع به آن توجه کنید و حرفای قشنگ به پت خود بزنید.

زبان بدن گربه ها

زبان بدن گربه ها

به طور کلی گربه ها با دم ، گوش ، حالت قوس بدن ، حالت صورت و صداهای مختلف سعی برای ارتباط گرفتن و رساندن منظور خودشان هستند ، که ما با یاد گرفتن این علائم میتوانیم آنها را بهتر درک کنیم و متوجه رفتار و نیازشان شویم از طرفی این درک به بهتر شدن رابطه ما با گربمون هم خیلی کمک می‌کنه و زندگی راحت و خیلی قشنگ تری و میتونیم کنار گربمون داشته باشیم در ذیل به زبان بدن گربه بیشتر اشاره خواهیم کرد .

1- اگر گربه شما گوش هایش را می‌چرخاند یا رو به جلو نگه میدارد چیزی توجه اش را جلب کرده است و منتظر اتفاق یا چیزی است و این به معنی حمله و عصبی بودن گربه شما نیست

2-اگر گربه شما گوش هایش را به جلو بیاورد و دم خود را بالا نگهدارد در صورتی که موهای بدن آن خوابیده باشند گربه شما در حالت خوب ، خوشحال و شادی است

3-اگر گربه شما گوش هایش را خوابانده و موهای بدنش سیخ است و دم خود را بالا نگه میدارد و بالا و پایین میکوبد یعنی گربه شما از چیزی عصبی ، کلافه و آشفته است

4- اگر گربه شما بترسد کاملا شبیه وقتی که عصبانی است موهایش سیخ می شود گوش هایش پایین است با این تفاوت که دم خود را پایین نگه میدارد یا حتی بین پاهاش قایم می‌کنند و نشان می‌دهد که ترسیده است

5-اگر گربه شما دمش را بالا نگه داشته و می لرزد یعنی هیجان زده شده است و این امر زمانی رخ می دهد که شما کاری انجام دهید که گربه تان دوست دارد و هیجان زده اش میکند

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

6-اگر گربه شما به پشت می‌خوابد و شکمش را نشان میدهد و یا خرخر میکند بدین معنی است که گربه شما کاملا آرام است

7- اگر گربه شما مردمک های چشمش را تنگ کرد و روی پشتش چرخید و غرش کرد حالت تهاجمی و آماده به حمله است در این حالت موهای تنش را سیخ و خودش را به اصطلاح باد میکند تا جسته اش بزرگتر دیده شود

زبان بدن جوندگان

زبان بدن جوندگان

جوندگان به طور کلی بخشی از زندگی کسانی شده اند که دوستدار حیوانات و نگهداری آنها در منزل خود هستند بنابراین ما میخواهیم زبان بدن برخی از این جوندگان که شامل گربه ، سگ ، میشود را به شما بگوییم تا با پت خود ارتباط بهتری بگیرید و علت رفتارانها را متوجه شوید و بشناسید و بدانید که چه انتظاراتی از شما دارد

عواملی که در نگهداری گربه باید رعایت شود

عواملی که در نگهداری گربه باید رعایت شود

گربه ها در نژادهای مختلفی هستند و به راحتی میتوان گربه را در خانه نگهداری کرد اما شرایط نگهداری هر یک از این نژادها متفاوت است به چند نکته که در ذیل گفته می شود توجه کنید

۱-ارایش و پیرایش موی گربه : بعد از غذا خوردن گریه بهتر است موی آنها را شانه یا برس بکشید گربه مو بلند هر روز باید شانه کشیده شود و گربه مو کوتاه حداقل یک بار در هفته باید برس شود

دامپزشک آنلاین

۲- تغذیه : به دلیل خصوصیت خاص اخلاقی گریه ها بهتر است به طور منظم و در ساعت مشخص و مکان مشخصی به آنها غذا بدهید.

۳-بازی و سرگرمی : اگر گربه خود را فقط در منزل نگه. می‌دارید بهتر است برای اینکه گربه شما افسرده و یا خراب کار نشود در روز ۱۵ دقیقه با ان بازی کنید از این رو میتوانید از وسایل سرگرمی مخصوص گربه ها استفاده کنید تا از دیدن صحنه بازی کردن حیوان خانگیتان لذت ببرید

۴- محل خواب : محل خواب گربه شما باید در نقطه ای ساکت با دمای مناسبی باشد

وسایل مورد نیاز برای نگهداری گربه

قبل از آوردن گربه به منزل خود بهتر است اول وسایل مورد نیاز برای نگهداریشان را فراهم کنید.

ظرف آب و غذا: کاربردی ترین وسیله برای نگهداری گربه تان است که بهتر است فلزی باشد و هر روز به طور منظم شسته شود چرا که ظروف پلاستیکی باعث جذب بیشتر باکتری و میکروب میشود.

ظرف شن : شما باید ظرف شن و شن از پت شاپ تهیه کنید ظرف شن محلی برای دفع مدفوع گربه است که باید به طور منظم حداقل هر ۳ الی ۴ روز یک بار تعویض شود تا گربه تان را مریض نکند.

محل خواب یا تخت خواب گربه : محل خواب گربه تان باید کاملا ساکت باشد و از طرفی نیاز به جا یا تشک نرم تری نسبت به سگ دارد و باید از رطوبت و سرما در امان باشد.

چمن داخل خانه : اگر گربه شما به طور منظم در منزل است و برای تفریح آن را بیرون نمیبرید بهتر است  گیاه ، چمن در دسترس داشته باشد چرا که که گربه شما نیاز به جویدن چمن و گیاه دارد علف منبع فیبر برای گربه است گربه های مو بلند بهتر است حتما چمن یا گیاه داشته باشند زیرا ممکن است کلاف مو در معده شأن تشکیل شود که گیاه میتواند برایشان قی آور باشد.

برای نگهداری گربه های کوچکتر بهتر است از جعبه استفاده کنید وسایلی چون برس برای شانه کردن موها ، قفس یا باکس برای جابه جایی گربه تان و … ممکن است مورد نیازتان باشد.

چت انلاین با دامپزشک

چت انلاین با دامپزشک

یکی از راه‌های ارتباط با دامپزشک آنلاین، استفاده از خدماتی نظیر چت آنلاین است. در این روش در هر ساعتی از شبانه روز شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌های ارتباطی، سوالات خود را از دامپزشک مدنظرتان بپرسید. چت آنلاین با دامپزشک مزایای بسیاری دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. شما در هر ساعتی از شبانه‌روز که به دامپزشک احتیاج داشته باشید می‌توانید از خدمات دامپزشک آنلاین استفاده کنید.
 2. در پلتفرم‌های آنلاین زمان پاسخگویی سریعتر و دسترسی به پزشک نیز آسان‎تر است.
 3. دامپزشک آنلاین می‌تواند با پرسیدن یک سری سوالات معمول مطلع شود که حال حیوان خانگی شما تا چه میزان حاد است و آیا نیاز به مراجعه حضوری دارد یا خیر. در بسیاری از موارد اصلا نیازی به مراجعه‌ی حضوری و معاینه‌ی فیزیکی نمی‌باشد.
 4. هزینه‌ی خدمات دامپزشک آنلاین از خدمات حضوری مناسب‌تر و مقرون بصرفه‌تر است.
دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

5.بسیاری از حیوانات از محیط‌های کلینیکی و دامپزشکی و معاینه ی فیزیکی واهمه دارند. به همین دلیل ویزیت و معاینه توسط دامپزشک آنلاین استرس کمتری نسبت به ملاقات حضوری برای حیوان خانگی شما دارد.

avizhehpet.ir

پرسش آنلاین دامپزشکی

پرسش آنلاین دامپزشکی

یکی از راه‌های ارتباطی مفید و موثر برای برقراری ارتباط آنلاین با دامپزشک استفاده از پرسش آنلاین دامپزشکی است. شما می‌‌توانید در مواقعی که به صورت حضوری به دامپزشک دسترسی ندارید، با استفاده از این پلتفرم، تا حد زیادی به بهبود مشکل حیوانات خانگی خود کمک کنید. دامپزشک آنلاین احتمالاً سؤالاتی مشابه با دامپزشک معمولی از شما خواهد پرسید. ممکن است در مشاوره‎ و ویزیت آنلاین، دامپزشک از شما بخواهد که علائم بیماری و علت نگرانی خود را توضیح دهید.

دامپزشک آنلاین خرگوش

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

دامپزشک آنلاین خرگوش

خرگوش ‎ها یکی از ایده آل‌ترین حیوانات خانگی برای کسانی هستند که حیاط بزرگی ندارند و یا اینکه در آپارتمان زندگی می‌کنند؛ اما با این حال دوست دارند حیوان خانگی داشته باشند. خرگوش‌ها حیواناتی کاملاً فعال و اکتیو هستند. شما می‌توانید در صورت لزوم و مواقع اضطراری که به کلینیک دامپزشکی دسترسی ندارید، از خدمات دامپزشک آنلاین خرگوش استفاده کنید.

برخی از شرایطی که در آن می‌توانید از دامپزشک انلاین خرگوش استفاده کنید عبارتند از:

 1. در زمان‎های بد آب و هوایی که خارج شدن از منزل دشوار است.
 2. در زمان‌هایی که ساعت کاری کلینیک‌های دامپزشکی به پایان رسیده است.
 3. زمان‌هایی که شما خارج از شهر و یا در مکان‌هایی دور افتاده هستید که دسترسی به کلینیک‌های دامپزشکی امکان پذیر نیست.

سایت دامپزشک آنلاین

سایت دامپزشک آنلاین

سایت دامپزشک آنلاین، به نحوه دسترسی افراد دارای حیوانات خانگی به کمک‌های دامپزشکی از طریق خدمات الکترونیکی یا مخابراتی اشاره دارد. شرایطی را در نظر بگیرید که ساعت 6 بعد از ظهر است و شما از سر کار به خانه می‎ایید و ناگهان متوجه حال بد حیوان خانگی خود می‌شوید. متأسفانه، کلینیک دامپزشکی مورد نظر شما یک ساعت پیش بسته شده است، بنابراین شما نمی‎توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. یا حتی ممکن است شما به همراه حیوان خانگی خود به خارج از شهر رفته باشید و برای او مشکلی پیش می‌آید. در این شرایط چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ یکی از در دسترس‌‎ترین و مفیدترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، جستجوی یک دامپزشک آنلاین برای صحبت کردن و مشورت گرفتن است. یکی از بزرگترین مزایای دامپزشک آنلاین نسبت به خدمات حضوری، شبانه روزی بودن آن است. شبانه روزی بودن ارزش این خدمات را تا حد بسیار زیادی بالاتر می‌برد و به کمک این خدمات، شما دیگر نگرانی‌های قبلی را ندارد و در هر زمان که نیاز باشد می‎توانید به دامپزشک آنلاین دسترسی داشته باشید. بسته به خدماتی که به آن نیاز دارید، می‌توانید از طریق چت، تماس تلفنی، ایمیل یا تماس ویدیویی با دامپزشکان آنلاین صحبت کنید. دامپزشکان آنلاین منبعی عالی برای برخی شرایط اورژانسی و غیر اورژانسی هستند که شما بصورت حضوری به کلینیک و دامپزشک دسترسی ندارید و همچنین یافتن پاسخ پرسش برخی از سوالات عمومی در حوزه‌ی حیوانات خانگی هستند.

دامپزشک آنلاین-avizhehpet.ir

دامپزشک آنلاین طیور

دامپزشک آنلاین طیور

پرندگان یکی از محبوب‎ترین حیوانات خانگی هستند. پرندگان می‎توانند برای افرادی که حیوان خانگی باهوش، کاریزماتیک و یک همراه عالی می‏‎خواهند، بسیار ایده آل باشند. در موارد اضطراری که دسترسی به کلینیک دامپزشکی امکان پذیر نیست، دامپزشک آنلاین طیور می‌تواند به کمک شما بیاید. شما می‌توانید به کمک دامپزشک آنلاین طیور، تا حد نیاز به پرنده‎‌ی خود کمک کنید و در صورت حاد بودن شرایط بصورت حضوری به کلینیک مراجعه کنید. مسئله مهم در اینجا این است که شما خودتان به تنهایی نمی‌توانید از روی علائم ظاهری، میزان حاد بودن اوضاع و وخامت شرایط را بسنجید. مثلا یکی از سوالات رایج در جلسات آنلاین دامپزشکی، پرسش در رابطه با استفراغ و اسهال است. استفراغ و اسهال می‎‏تواند نشان دهنده هر چیزی باشد، از ناراحتی‏های خفیف معده ناشی از خوردن غذاهای زیاد گرفته، تا بیماری‎های شدید مانند پاروویروس، نارسایی کلیه یا مسمومیت.

سوالات متداول دامپزشک آنلاین

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

اگر در وضعیت‌های مشابه ذکر شده در بالا قرار گرفته باشید، می‌دانید که یک گزینه مؤثر و محبوب وجود دارد: جستجوی یک دامپزشک آنلاین برای صحبت کردن.

درست مانند پزشکی انسانی، دامپزشکان به طور فزاینده‌ای به صورت آنلاین برای پاسخ دادن به سؤالات، تریاژ (ارزیابی فوریت) و توصیه‌های بهداشتی و سلامتی در دسترس هستند.

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین چیست؟

 • ساعات کاری منعطف و دسترسی آسان‌تر به دامپزشک از خانه.
 • دامپزشک آنلاین می‌تواند به تعیین اینکه مشکل حیوان خانگی شما چقدر فوری است کمک کنند، توصیه‌های پزشکی عمومی ارائه دهند و به سؤالات سلامت عمومی یا محصول پاسخ دهند.
 • زمان پاسخگویی سریع‌تر
 • اگر حیوان خانگی شما نیازی به معاینه فیزیکی، آزمایش یا درمان ندارد، ممکن است نیازی به ترک خانه نباشد.

درچه مواقعی به دامپزشک آنلاین مراجعه میکنیم؟

دامپزشک آنلاین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مواقع ضروری است. فرض را بر این بگذارید که ساعت 6 بعدازظهر است و شما از سر کار به خانه می‌آیید. سگ شما غذای خود را نمی‌خورد و حال مساعدی ندارد، دفتر دامپزشک شما یک ساعت پیش بسته شده، بنابراین تماس با آنها امکان پذیر نیست.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

درباره ما

کلینیک آویژه یکی از باسابقه ترین و مجهزترین کلینیک‌های دامپزشکی در تهران است. امکانات تخصصی و کاملی در کلینیک برای حیوانات شما فراهم شده است. انواع معاینات تخصصی، جراحی ها، خدمات دهان و دندان، بستری و …در کلینیک آویژه انجام می شود.

ارتباط با ما

مجیدیه شمالی خ استاد حسن بنا شمال نبش امیرنیا پ 744 ط دوم
همه روزه از ساعت 7-19

اشتراک خبرنامه