مقالاتدامپزشک آنلاین

۱۴۰۰-۱۰-۲۸0
https://avizhehpet.ir/wp-content/uploads/2021/11/Online-veterinarian.jpg

دامپزشک آنلاین

دامپزشک آنلاین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مواقع ضروری است. فرض را بر این بگذارید که ساعت ۶ بعدازظهر است و شما از سر کار به خانه می‌آیید. سگ شما غذای خود را نمی‌خورد و حال مساعدی ندارد، دفتر دامپزشک شما یک ساعت پیش بسته شده، بنابراین تماس با آنها امکان پذیر نیست. همچنین امکان دارد بچه گربه شما اخیرا عقیم شده باشد و به نظر برسد که زخم جراحی او عفونی شده. مشکل این است که بعدازظهر جمعه است و مطب دامپزشک شما به جز مواقع اضطراری بسته خواهد بود. در این نوع موارد است که استفاده از خدمات یک دامپزشک آنلاین بسیار مناسب خواهد بود. اجازه دهید در ادامه متن، برای آشنایی بیشتر، این نوع خدمات را بررسی کنیم.

دامپزشک آنلاین شبانه روزی

دامپزشک آنلاین شبانه روزی

یکی از مزایا و البته وظایف دامپزشک آنلاین، ارائه خدمات به صورت شبانه روزی است. این امکان وجود ندارد که همه دامپزشکان ترتیبی اتخاذ کنند و حیوانات خانگی مشتریان خود در خارج از ساعات معمولی تحت درمان قرار دهند؛ بنابراین ارزش استفاده از خدمات دامپزشکِ آنلاین شبانه روزی بیشتر مشخص می‌شود. اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد، شما مجبور می‌شوید برای مواردی که تنها نیاز به یک مشورت ساده دارند، مسافت زیادی را طی کنید. این مسئله زمانی پیچیده‌تر می‌شود که تمام طول روز شما به خاطر مسائل شغلی پر شده باشد و دغدغه حیوان خانگی هم به آن اضافه شود. در نتیجه ضروری است که هنگام استفاده از خدمات یک کلینیک دامپزشکی، میزان توانائی آنها در ارائه خدمات آنلاین را نیز بررسی کنید.

دامپزشک آنلاین

آیا می توانم داروهای حیوانات خانگی را بدون نسخه دامپزشک دریافت کنم؟

برخی از داروهای حیوانات خانگی بدون نسخه (OTC) در دسترس هستند که به این معنی است که نیازی به نسخه نیست. سایر داروهای حیوان خانگی توسط FDA فقط به عنوان نسخه طبقه بندی می شوند، به این معنی که آنها را نمی توان بدون مجوز دامپزشک شما تجویز کرد.

شماره دامپزشک آنلاین

شماره دامپزشک آنلاین

امروزه شماره دامپزشکِ آنلاین در تمامی سایت‌های معتبر و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده عموم، درج می‌شود. تنها کافی است که با یک جستجوی ساده، این شماره را در اختیار داشته باشید. همچنین کلینیک منتخب شما، حتما در قسمت‌های «تماس با ما» و «درباره ما» راه‌های ارتباطی خود را معرفی کرده است. همچنین با ارسال پیام در صفحات اجتماعی آنها می‌توانید پاسخ سؤالات خود را به راحتی به دست آورید.

دامپزشک آنلاین

دامپزشک آنلاین عروس هلندی

دامپزشک آنلاین عروس هلندی

عروس هلندی یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی است که اکثر ما دوست داریم یکی از آنها را در خانه خود داشته باشیم. البته همان‌طور که اشاره شد، داشتن این نوع پرندگان، مسئولیت‌های خاص خود را نیز دارد. نوع خوراک، دمای مورد نظر برای نگهداری آن در خانه (زیاد سرد یا گرم نوبدن فضا)، بهداشت محیط و مواردی از این دست، وظیفه افرادی است که دوستدار پرندگانی مانند عروس هلندی هستند. اما در وضعیتی که این موجود زیبا دچار مشکل شود و دامپزشک مورد نظر او در دسترس نباشد، می‌توان با اخذ مشاوره از دامپزشک آنلاین عروس هلندی، مورد پیش آمده را برطرف کرد.

آیا چیزی به نام دامپزشک آنلاین وجود دارد؟

خدمات آنلاین دامپزشکی و شرکت های مستقل، خدمات دامپزشکی مجازی را ارائه می دهند و هر زمان که سؤالی دارید با دامپزشکان مجازی مشاوره می دهند. بسیاری از دامپزشکان مجازی حتی ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس هستند.

مشاوره آنلاین دامپزشکی

مشاوره آنلاین دامپزشکی

به طور متوسط ۳ تا ۴ ساعت از زمان شما برای بردن حیوان خانگی به کلینیک دامپزشکی صرفخواهد رفت. این روند شامل رزرو وقت، قرار دادن حیوان خانگی خود در ماشین، رانندگی به سمت کلینیک دامپزشکی در ترافیک، زمان انتظار در کلینیک و سپس رفت و آمد به خانه است. اما تریاژ اولیه نباید اینقدر طول بکشد. در چنین مواردی، یک مشاوره آنلاین دامپزشکی که شما را در کمتر از نیم ساعت با دامپزشک مرتبط می‌کند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد تا جواب سؤالات خود را از طریق ارتباط با دامپزشکان واجد شرایط، به دست آورید. همچنین در وقت خود صرفه‌جویی کنید. با این حال، اگر احساس می‌کنید یک مورد بسیار اورژانسی است، به شدت توصیه می‌کنیم از خدمات دامپزشکِ آنلاین استفاده نکنید و در عوض حیوان خانگی خود را به نزدیک‌ترین کلینیک دامپزشکی ببرید.

آیا دامپزشکان آنلاین می توانند دارو تجویز کنند؟

دامپزشکان آنلاین از نظر قانونی نمی توانند داروها را تشخیص یا تجویز کنند، زیرا رابطه دامپزشکی-مشتری-بیمار (VCPR) ایجاد نشده است. مشکلات فنی مانند سرعت پایین اینترنت یا قطع شدن تماس ها ممکن است بر توانایی شما در برقراری ارتباط با دامپزشک تأثیر بگذارد.

دامپزشک آنلاین پرندگان

دامپزشک آنلاین پرندگان

نگهداری پرندگانی همچون مرغ عشق، قناری، کاسکو و غیره، یکی از رایج‌ترین نوع نگهداری از حیوانات در منزل است. تقریبا اگر ایرانی‌ها به نگهداری از پرندگان علاقه دارند. اما این علاقه‌مندی، سختی‌های خاص خود را نیز دارد. برای نمونه اگر پرنده ما دچار ضعف شود و یا تغذیه مناسبی نداشته باشد، می‌توان با مشاوره آنلاین دامپزشکی، راه حل‌های مناسب این مسئله را پیدا کرد و پرنده را از وضعیت به وجود آمده نجات داد. مگر در مواقع ضروری که حضور فیزیکی ما در کلینیک لازم باشد. در نتیجه هنگام انتخاب کلینیک خود، خدمات آنلاین آنها را در نظر داشته باشید.

دامپزشک آنلاین

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین

برخی از مزایای کار با یک دامپزشک آنلاین عبارتند از:

  • ساعات کاری منعطف و دسترسی آسان‌تر به دامپزشک از خانه.
  • دامپزشک آنلاین می‌تواند به تعیین اینکه مشکل حیوان خانگی شما چقدر فوری است کمک کنند، توصیه‌های پزشکی عمومی ارائه دهند و به سؤالات سلامت عمومی یا محصول پاسخ دهند.
  • زمان پاسخگویی سریع‌تر
  • اگر حیوان خانگی شما نیازی به معاینه فیزیکی، آزمایش یا درمان ندارد، ممکن است نیازی به ترک خانه نباشد.
  • بازخورد رایگان یا کم هزینه از دامپزشک آنلاین.

دامپزشک آنلاین - آویژه پت

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

اگر در وضعیت‌های مشابه ذکر شده در بالا قرار گرفته باشید، می‌دانید که یک گزینه مؤثر و محبوب وجود دارد: جستجوی یک دامپزشک آنلاین برای صحبت کردن. درست مانند پزشکی انسانی، دامپزشکان به طور فزاینده‌ای به صورت آنلاین برای پاسخ دادن به سؤالات، تریاژ (ارزیابی فوریت) و توصیه‌های بهداشتی و سلامتی در دسترس هستند.

البته مهم است که هنگام انتخاب یک کلینیک برای دریافت خدمات دامپزشک آنلاین، موارد مهم را در نظر داشته باشید. برای نمونه، می‌توانید از توصیه دیگر دوستان خود در دریافت خدمات دامپزشکی استفاده کنید. همچنین سنجش میزان رضایت دیگر مشتریان نیز می‌تواند گزینه مؤثری باشد.

اما یک اصل مهم رفتار بالینی یک دامپزشک آنلاین و میزان حساسیت او به مسئله به وجود آمده است. از این رو هنگام انتخاب یک کلینیک مناسب، مهم است که این موضوع را در اولویت قرار دهید و مطمئن شوید که کارشناسان تبحر لازم را داشته و اهمیت برخورد مناسب را در نظر دارند.

وظایف دامپزشک آنلاین چیست؟

اگر در وضعیت‌های مشابه ذکر شده در بالا قرار گرفته باشید، می‌دانید که یک گزینه مؤثر و محبوب وجود دارد: جستجوی یک دامپزشک آنلاین برای صحبت کردن.

درست مانند پزشکی انسانی، دامپزشکان به طور فزاینده‌ای به صورت آنلاین برای پاسخ دادن به سؤالات، تریاژ (ارزیابی فوریت) و توصیه‌های بهداشتی و سلامتی در دسترس هستند.

مزایای مشورت با دامپزشک آنلاین چیست؟

  • ساعات کاری منعطف و دسترسی آسان‌تر به دامپزشک از خانه.
  • دامپزشک آنلاین می‌تواند به تعیین اینکه مشکل حیوان خانگی شما چقدر فوری است کمک کنند، توصیه‌های پزشکی عمومی ارائه دهند و به سؤالات سلامت عمومی یا محصول پاسخ دهند.
  • زمان پاسخگویی سریع‌تر
  • اگر حیوان خانگی شما نیازی به معاینه فیزیکی، آزمایش یا درمان ندارد، ممکن است نیازی به ترک خانه نباشد.

درچه مواقعی به دامپزشک آنلاین مراجعه میکنیم؟

دامپزشک آنلاین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای مواقع ضروری است. فرض را بر این بگذارید که ساعت ۶ بعدازظهر است و شما از سر کار به خانه می‌آیید. سگ شما غذای خود را نمی‌خورد و حال مساعدی ندارد، دفتر دامپزشک شما یک ساعت پیش بسته شده، بنابراین تماس با آنها امکان پذیر نیست.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

درباره ما

کلینیک آویژه یکی از باسابقه ترین و مجهزترین کلینیک دامپزشکی در تهران است. امکانات تخصصی و کاملی در کلینبک برای حیوانات شما فراهم شده است. انواع معاینات تخصصی، جراحی ها، خدمات دهان و دندان، بستری و …در کلینیک آویژه انجام می شود.

ارتباط با ما
مجیدیه شمالی خ استاد حسن بنا شمال نبش امیرنیا پ ۷۴۴ ط دوم
همه روزه از ساعت ۷-۱۹
اشتراک خبرنامه