مقالاتهمه چیز راجب واکسن گربه

1400-08-120
https://avizhehpet.ir/wp-content/uploads/2021/11/واکسن-گربه-640x454.jpg

واکسن گربه

واکسنِ گربه از جمله مواردی است که نباید آن را نادیده گرفت. این مهم برای سلامت کلی و طول عمر گربه شما بسیار مهم است. پیشرفت‌های اخیر در علم پزشکی و دامپزشکی منجر به افزایش واکسن‌های موجود برای گربه‌ها شده است. این مهم به طور مداوم مورد بررسی قرار گرفته و در ایمنی و اثربخشی واکسن پیشرفت‌هایی صورت می‌گیرد. دامپزشکان به طور معمول واکسن‌های خاصی را برای همه گربه‌ها توصیه می‌کنند (که واکسن‌های اصلی نامیده می‌شوند) در حالی که سایر واکسن‌ها با توجه به محیط و سبک زندگی گربه به صورت انتخابی‌تر استفاده می‌شوند‌.

قیمت واکسن گربه

واکسن گربه-avizhehpet.ir

قیمت واکسن گربه

قیمت واکسنِ گربه به نوع آن واکسن ارتباط دارد. این نکته نیز مهم است که آیا گربه شما تنها با گربه‌های خانگی در ارتباط بوده با حیوانات خیابانی هم مراوده داشته است. اما در مجموع، هزینه واکسن سه‌گانه گربه (تری کت) چیزی حدود 1 میلیون است. این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که اگر با نحوه واکسن گربه آشنا هستید می‌توانید آن را در منزل انجام دهید اما توصیه ما این است که این کار را به دست متخصصین امر بسپارید.

در مجموع، اهمیت واکسنِ گربه را نباید فراموش کرد. آنها نیز مانند انسان‌ها نیاز به مراقبت دارند. این مراقبت تنها در فراهم کرد غذا و مکان مناسب گنجانده نمی‌شود. لازم است که به محض اینکه بچه گربه جدید خود را دریافت کردید، واکسیناسیون بچه گربه خود را برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید این مسئله و عقیم سازی سگ خود را در کنار متخصصین کلینیک آویژه آسان کنید. کادر مجرب این کلینیک دامپزشکی ، یک برنامه مراقبت بهداشتی پیشگیرانه از جمله واکسنِ گربه اصلاح و شست‌وشو و همچنین دندانپزشکی گربه شما را طرح‌ریزی خواهند کرد.

عوارض نزدن واکسن گربه

عوارض نزدن واکسن گربه

واکسن‌ها با تحریک سیستم ایمنی بدن، برای شناسایی و مبارزه با یک میکروارگانیسم خاص مانند ویروس، باکتری یا سایر ارگانیسم‌های عفونی عمل می‌کنند. پس از واکسینه شدن، سیستم ایمنی حیوان بالا می‌رود. یا آماده می‌شود تا در مقابل برخی بیماری‌ها در آینده با آن میکروارگانیسم واکنش نشان دهد.

به عبارت دیگر، واکسن سگ و گربه یک عفونت واقعی را تقلید می‌کند تا سیستم ایمنی بتواند در آینده بهتر از بدن محافظت کند. در این وضعیت است که بی توجهی به واکسنِ گربه، می‌تواند سلامتی او را به خطر اندازد. در خاطر داشته باشید که بسته به بیماری، واکسن به بدن کمک می‌کند تا از عفونت جلوگیری کند یا شدت عفونت را کاهش دهد و روند بهبودی را تسریع کند.

عوارض واکسن گربه

عوارض واکسن گربه

خطرات بسیار کمی برای واکسیناسیون وجود دارد. دامپزشک یا دامپزشک آنلاین می‌تواند در مورد جزئیات خاص در مورد حیوان خانگی شما توصیه‌هایی را ارائه دهد. با این حال، مراقب علائم زیر باشید که ممکن است نشان‌دهنده عوارض جانبی منفی واکسنِ گربه باشد:

 • تب
 • بی‌حالی شدید
 • از دست دادن اشتها
 • استفراغ
 • اسهال
 • تورم و قرمزی در اطراف محل تزریق

ممکن است متوجه شوید که گربه شما یک یا دو روز پس از واکسیناسیون اشتهای خود را به طور موقت از دست داده یا سرزندگی کمتری دارد، اما این مشکل طی 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شود.

واکسن گربه-avizhehpet.ir

 تعداد بسیار کمی از گربه‌ها ممکن است به یک یا چند جزء واکسن حساسیت داشته باشند و عوارض جانبی جدی‌تری مانند مشکل در تنفس، استفراغ یا اسهال داشته باشند. در صورت بروز این علائم، فورا با شماره دامپزشکی خود تماس بگیرید. در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد:

 

 • تب گربه بعد از واکسن؛ بی‎حالی و تب خفیف

بی‌حالی و تب خفیف یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی است که حیوانات خانگی پس از تزریق واکسن به آن دچار می‌شوند. معمولا این عارضه را می‌‎توان از عدم تحرک گربه متوجه شد. این عارضه یک واکنش طبیعی به واکسیناسیون است و در حالت عادی علائم آن باید خفیف باشد و فقط یک یا دو روز طول بکشد. اگر این عارضه بیش از دو روز طول کشید، بهتر است برای مشاوره با دامپزشک تماس بگیرید. اگر به دامپزشک دسترسی ندارید، می‌توانید از خدماتی نظیر دامپزشک آنلاین استفاده کنید.

واکسن گربه - آویژه پت

 • تورم موضعی

تورم موضعی (توده‌ها و برآمدگی‌ها) از دیگر عوارض جانبی شایع در گربه‌ها پس از واکسیناسیون است. گاهی اوقات یک برآمدگی کوچک و سفت در نقطه‌ای که سوزن واکسن پوست را سوراخ کرده است، ایجاد می‏شود. تورم موضعی یک پاسخ طبیعی است، اما شما باید محل تزریق واکسن گربه را تحت نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که توده بزرگتر نمی‏‎شود یا علائم التهاب، ترشح یا عفونت را نشان نمی‎دهد. در حالت عادی و طبیعی این توده نباید دردناک باشد و باید در عرض یک هفته به تدریج ناپدید شود. اگر توده علائم عفونت را نشان داد یا پس از گذشت یک هفته از بین نرفت، بهتر است با دامپزشک مشورت کنید.

واکسن گربه-avizhehpet.ir
 • عطسه و علائم سرماخوردگی

در حالی که بیشتر واکسن‌هایی که برای گربه‌ها توصیه می‌شود به صورت موضعی و عضلانی تزریق می‌شوند، برخی از آن‎‏ها با قطره یا اسپری در چشم یا بینی حیوان تزریق می‌شوند. عوارض جانبی واکسن‎های داخل بینی بسیار شبیه سرماخوردگی است و شامل آبریزش بینی، سرفه و عطسه می‌شود. مانند علائم قبلی، این علائم نیز باید ظرف مدت یک یا دو روز بهبود یابد. اگر حیوان خانگی شما ظرف چند روز بهتر نشد یا علائم شدیدتری را نشان داد، با دامپزشک تماس بگیرید. اکثر اثرات و عوارض جانبی مرتبط با واکسن گربه کوتاه مدت و خفیف هستند، اما در چند مورد نادر، واکنش‎های شدیدتری که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند ممکن است رخ دهد. علائم یک واکنش جدی، معمولاً خیلی سریع پس از تزریق واکسن رخ می‏‎دهد، اما در برخی از موارد ممکن است تا 48 ساعت پس از تزریق طول بکشد تا ظاهر شود. علائم عوارض جانبی شدیدتر واکسن گربه شامل تورم صورت، استفراغ، کهیر، خارش، اسهال و مشکلات تنفسی است. آنافیلاکسی شدیدترین واکنش آلرژیکی است که حیوانات خانگی می‎توانند پس از واکسیناسیون از خود نشان دهند. اگر حیوان خانگی شما پس از واکسیناسیون علائم آنافیلاکسی را نشان داد، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید یا به نزدیکترین کلینیک دامپزشکی اورژانس مراجعه کنید.

آیا زدن واکسن گربه ضروری است؟

آیا زدن واکسن گربه ضروری است؟

پاسخ مثبت است. صاحب یک گربه خانگی مسئول سلامتی دوست خود است که شامل شادی و طول عمر او می‌شود. واکسیناسیون گربه جزء جدایی‌ناپذیر معادله طول عمر اوست. با لحاظ علمی ثابت شده است که اعمال واکسنِ گربه از انواع بیماری‌های خطرناک جلوگیری می‌کند.

در حالی که واکسنِ گربه می‌تواند از بیماری جلوگیری کند، نمی‌تواند مانع ورود میکروارگانیسم‌ها به بدن شود. این بدان معنی است که گاهی اوقات ممکن است یک گربه به لطف واکسن سگ و گربه بیمار به نظر نرسد، اما گربه همچنان می‌تواند میکروارگانیسم‌های مهاجم را در بدن خود داشته باشد. این موضوع در گربه خانگی اهمیت زیادی ندارد، اما ممکن است در کلنی پرورش‌دهنده مهم باشد.

گربه ها به چه واکسن هایی نیاز دارند؟

واکسن های ضروری برای گربه شما:

این واکسن ترکیبی که معمولاً واکسن دیستمپر نامیده می شود، در برابر سه بیماری محافظت می کند: رینوتراکئیت ویروسی گربه، کلسی ویروس و پان لوکوپنی (که گاهی اوقات به آن دیستمپر گربه سانان می گویند). هاری

انواع مختلف واکسن گربه

انواع مختلف واکسن گربه

به طور کلی سه نوع عمده واکسنِ گربه وجود دارد:

 

1.      واکسن‌های زنده اصلاح شده

این واکسن‌ها حاوی ارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که ضعیف شده‌اند یا از نظر ژنتیکی اصلاح شده‌اند تا بیماری ایجاد نکنند بلکه در بدن گربه تکثیر شوند. واکسن‌های زنده نسبت به واکسن‌های غیرفعال، ایمنی قوی‌تر و ماندگارتری ایجاد می‌کنند. استفاده از واکسنِ گربه از نوع زنده اصلاح شده، در گربه‌های باردار یا گربه‌هایی که سیستم ایمنی آنها به درستی کار نمی‌کند (مانند گربه‌های آلوده به ویروس نقص ایمنی گربه یا FIV) یا سایر بیماری‌ها توصیه نمی‌شود.

2.      واکسن‌های کشته شده (غیرفعال)

این نوع واکسنِ گربه با استفاده از ارگانیسم‌های واقعی یا موجودات اصلاح شده ژنتیکی که توسط درمان‌های مختلف کشته شده‌اند، تهیه می‌شوند. آنها به خودی خود به اندازه واکسن زنده و در حال تکثیر سطح بالایی از محافظت را ارائه نمی‌دهند، بنابراین واکسن‌های کشته شده ممکن است دارای یک ادجوانت (یک ماده افزوده) برای تقویت پاسخ ایمنی باشند.

3.      واکسن‌های زیر واحد

این واکسن‌ها معمولا واکسن‌های DNA نوترکیب نامیده می‌شوند. اینها واکسن‌هایی هستند که در آنها ارگانیسم عفونی از هم جدا شده و فقط قسمت‌های خاصی در واکسن گنجانده شده است.

همچنین سه نوع اصلی واکسنِ گربه به این شرح هستند:

 1. FVRCP (همچنین “واکسن دیستمپر گربه” نامیده می‌شود؛ که بدن گربه ما را در برابر سه ویروس گربه: رینوتراکئیت، کلسی ویروس و پان لوکوپنی محافظت می‌کند.)
 2. واکسن هاری گربه
 3. لوسمی گربه

زمان مناسب برای واکسن گربه

زمان مناسب برای واکسن گربه

به طور کلی، بچه گربه‌ها برای اولین بار در سن بین شش تا هشت هفتگی واکسینه می‌شوند و دوزهای تقویت‌کننده در هفته‌های ده تا دوازدهم و دوباره در هفته‌های چهارده تا شانزدهم تزریق می‌شود. یک بچه گربه تا هفت تا ده روز پس از واکسیناسیون دوم، بدنی کاملا محافظت شده دارد. توجه داشته باشید که تحت شرایط خاص، دامپزشک شما ممکن است یک رژیم جایگزین را نیز برای او توصیه کند.

چه زمانی گربه ها باید واکسینه شوند؟

واکسیناسیون از 6-8 هفتگی شروع می شود و هر 3-4 هفته یکبار تا 4 ماهگی بچه گربه تکرار می شود. واکسیناسیون های معمول یا اصلی از بچه گربه شما در برابر شایع ترین بیماری ها محافظت می کند: دیستمپر گربه (پانلوکوپنی)، رینوتراکئیت ویروسی گربه (ویروس هرپس گربه 1)، کلسی ویروس و هاری.

واکسن هاری گربه

واکسن هاری گربه

میان سه واکسنِ گربه ذکر شده، واکسن هاری گربه از جمله موارد مهمی است که باید انجام آن را در اولویت قرار دهید. بیماری هاری از طریق بزاق حیوان آلوده منتقل می‌شود، بنابراین جلوگیری از تماس با حیوان آلوده رایج‌ترین راه پیشگیری از ابتلا به آن است.

ویروس هاری یک بیماری بسیار شدید است که عمدتا برای حیوانات خانگی واکسینه نشده کشنده است. این واکسنِ گربه، از سن 12 هفتگی گربه باید به صورت سالانه دریافت شد تا از حفاظت او در برابر این بیماری، اطمینان حاصل کنیم.

واکسن هاری گربه برای چیست؟

واکسن گربه-avizhehpet.ir

واکسن هاری گربه برای چیست؟

بر اساس گزارشات، سالانه تعداد زیادی گربه به هاری مبتلا می‌شوند و همانطور که می‌دانید، هاری کشنده ترین بیماری عفونی در جهان است. نقطه‌ی تاریک بیماری هاری در حیوانات این است که زمانی که علائم عفونت ظاهر شد، هیچ راه درمانی وجود ندارد و تقریبا می‌توان گفت هیچ چاره‌ای وجود ندارد. این بیماری می‎تواند از حیوانات به انسان منتقل شود و به همان اندازه که در گربه ‎ها کشنده است، در انسان‎ها نیز کشنده می‎باشد. درمانی برای هاری در گربه‎‌ها وجود ندارد، اما ابزاری بسیار موثر در اختیار شما وجود دارد که می‎تواند از گربه‌ی شما محافظت کند و آن هم چیزی نیست جز واکسن هاری گربه. شاید برای شما نیز سوال باشد که هاری چگونه منتقل می‌شود؟ هاری یک بیماری ویروسی است که سیستم عصبی مرکزی پستانداران را تحت تاثیر قرار می‎دهد و باعث التهاب مرگبار در مغز و نخاع می‎شود. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیشتر حیوانات خانگی از تعامل با حیات وحش مانند راکون، خفاش و روباه و … به هاری مبتلا می‎شوند. ویروس هاری در بزاق حیوانات عفونی وجود دارد و انتقال معمولاً زمانی اتفاق می‎افتد که گربه توسط یکی از این حیوانات آلوده گاز گرفته شود. اگرچه نادر است، اما زمانی که بزاق عفونی مستقیماً با یک خراش یا زخم باز یا با غشای

مخاطی (مانند چشم، بینی و دهان) نیز تماس پیدا کند، ویروس می‎تواند منتقل شود. هنگامی که ویروس هاری وارد بدن گربه می‎شود، از طریق اعصاب به مغز می‎رسد. این انتقال معمولا بین دو هفته تا حدود پنج ماه طول می‌کشد. تا زمانی که ویروس به مغز نرسد، بدن هیچ واکنش یا علامتی از خود نشان نمی‌دهد. همانطور که گفتیم هاری قابل درمان نیست، اما می‎توان از آن پیشگیری کرد. محافظت از گربه ها در برابر بیماری هاری فقط سلامت حیوان خانگی نیست. از آن‎جایی که این بیماری می‎تواند از گربه ها به انسان‎‌ها منتقل شود، پیامدهای زیادی برای سلامت انسان نیز وجود دارد. هزینه واکسن گربه در برابر هاری بسته به برند واکسن (ایرانی و یا خارجی بودن) و کلینیک دامپزشکی متفاوت است.

واکسن گریه-avizhehpet.ir

واکسن گربه Biofel PCH

واکسن گربه Biofel PCH

Biofel PCHR  واکسنی غیرفعال برای ایمن سازی فعال گربه ها از سن 3 ماهگی در برابر پان لوکوپنی(کاهش گلبول های سفید) گربه، ویروس تبخال و عفونت ویروس کالیسی و هاری است. واکسن ها برای گربه ها از سن 8 هفته یا 3 ماهگی به ترتیب برای 2 تزریق زیر جلدی توصیه می شود.

واکسن توکسوپلاسموز گربه

واکسن توکسوپلاسموز گربه

توکسوپلاسموز بیماری است که در هلند و بقیه اروپا آمار بالایی دارد. این بیماری مستقیما از طریق خوردن اووسیست های توکسوپلاسما گوندی (T. gondii) که توسط گربه های آلوده ریخته شده است، یا به طور غیرمستقیم از طریق مصرف گوشت نیم پز از دام های آلوده انتقال می یابد. واکسنی برای پیشگیری از تکسوپلاسموز موجود نیست. تنها راه درمان آن مصرف آنتی بیوتیک است.

چه مدت واکسیناسیون موثر است؟

چه مدت واکسیناسیون موثر است؟

برخی از واکسن ها هر ساله به صورت آمپول تقویت کننده تزریق می شوند. دامپزشک به شما کارت سابقه واکسیناسیون می دهد که لازم است آن را نگهدارید.

اهمیت واکسیناسیون برای سلامت کلی و طول عمر گربه شما را نمی شود نادیده گرفت. واکسن گربه از نظر پزشکی و علمی برای مبارزه با انتقال بیماری های فلج کننده و کشنده گربه ها ثابت شده است. توجه به این نکته مهم است که دامپزشکان ما از پروتکل «یک اندازه مناسب برای همه» برای ایمن‌سازی پیروی نمی‌کنند، بلکه از بهترین پروتکل‌های ممکن برای هر گربه خاص با بررسی عوامل خطر آن‌ها مانند سن، سلامت کلی و سبک زندگی بهره می برند.

واکسیناسیون بچه گربه و واکسیناسیون گربه ضروری است. صاحب بچه گربه یا گربه مسئول سلامتی گربه خودش است که شامل سرحالی و طول عمر گربه می شود. واکسیناسیون گربه جزو جدایی ناپذیر معادله طول عمر است. واکسیناسیون بچه گربه و واکسیناسیون گربه از نظر پزشکی و علمی ثابت شده است که از انواع بیماری های موذی جلوگیری می کند.

واکسن گربه

واکسن 3 در 1 برای گربه ها چیست؟

این واکسن از گربه ها در برابر دیستمپر گربه (پانلوکوپنی)، رینوتراکئیت، کلسی ویروس محافظت می کند. همچنین ممکن است به اختصار FVRCP باشد.

واکسن برای گربه های خانگی

واکسن برای گربه های خانگی

دو واکسن اولیه برای بچه گربه خانگی شما برای سالم ماندن در طول زندگی است: واکسن هاری و واکسن تریکت گربهFVRCP –  این واکسن در برابر ویروس رینوتراکئیت گربه (تبخال گربه)، ویروس پانلوکوپنیا (دیستمپر گربه) و کالیسی ویروس محافظت می کند.

واکسنِ گربه از گربه شما در برابر بیماری های عفونی شدید محافظت می کند. همچنین از انتقال عفونت به سایر حیوانات در منطقه شما جلوگیری می کند. واکسینه کردن بچه گربه از مهمترین کارهایی است که لازم است در چند هفته اول انجام دهید.

چه زمانی لازم است بچه گربه ها را واکسینه کرد؟

چه زمانی لازم است بچه گربه ها را واکسینه کرد؟

بچه گربه ها لازم است واکسن های اصلی را بین 6 الی 8 هفتگی دریافت کنند. واکسن‌های گربه‌ها به صورت سری انجام می‌شوند، به این معنی که آنها چندین واکسن در طول چند ماه دریافت می‌کنند و سپس گاهی اوقات تقویت‌کننده‌ها برای محافظت از آن‌ها تزریق می شود.

واکسن گربه برای محافظت در برابر چه بیماری هایی است؟

واکسن گربه برای محافظت در برابر چه بیماری هایی است؟

 • آنفولانزای گربه (ویروس تبخال گربه و کالیسی ویروس گربه)
 • آنتریت عفونی گربه
 • ویروس لوسمی گربه

وظیفه دامپزشک شما است که توصیه کند گربه یا بچه گربه شما به چه واکسن هایی برای محافظت از آنها در برابر بیماری های عفونی نیاز دارد. هنگامی که بچه گربه خود را دریافت می کنید، یکی از اولین کارهایی که واجب است انجام دهید این است که آنها را نزد دامپزشک محلی ببرید که بتواند واکسیناسیون های لازم بچه گربه شما را انجام دهد.

آیا گربه های داخل خانه باید واکسینه شوند؟

این یک افسانه است که گربه هایی که در خانه زندگی می کنند نیازی به واکسینه شدن در برابر بیماری های عفونی ندارند. در حالی که زندگی در خانه مطمئناً به طور کلی ایمن تر از زندگی در فضای باز است، و زندگی در داخل خانه به طول عمر بیشتر کمک می کند، بیماری های عفونی مهم می توانند گربه های داخل خانه را پیدا کنند.

هزینه واکسیناسیون گربه چقدر است؟

هزینه واکسیناسیون گربه چقدر است؟

قیمت‌ها از نوعی به نوعی دیگر، از کلینیکی به کلینیک دامپزشکی دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است. هزینه‌ عقیم سازی گربه واکسن آن بستگی به واکسیناسیون‌هایی دارد که گربه یا بچه گربه شما دریافت می‌کند. با دامپزشک خود صحبت کنید و ببینید آیا آنها یک برنامه مراقبت بهداشتی برای حیوان خانگی شما ارائه می دهند یا خیر. اینها به شما امکان می دهد هزینه درمان های دامپزشکی پیشگیرانه مانند بررسی های منظم سلامت، واکسیناسیون سالانه و درمان کک و کرم را تقسیم کنید.

واکسن گربه-avizhehpet.ir

برنامه واکسیناسیون بچه گربه و گربه بالغ

برنامه واکسیناسیون بچه گربه و گربه

واکسیناسیون بچه گربه و واکسیناسیون گربه به عوامل متعددی از جمله شرایط پزشکی از قبل موجود و شرایط زندگی در داخل یا خارج از منزل بستگی دارد. شما همیشه لازم است این عوامل را با دامپزشک در میان بگذارید و برنامه واکسن گربه خود را تعیین کنید. با این حال، ما جدول زمانی تقریبی واکسن گربه را در اینجا برای گربه خانگی گردآوری نمودیم:

واکسن گربه

 واکسیناسیون بچه گربه

 • 6 الی 10 هفتگی: FVRCP(دیستمپر گربه)
 • 11 الی 14 هفتگی: FVRCP(دیستمپر گربه)،FeLV(لوسمی گربه)
 • بالای 15 هفته: FVRCP(دیستمپر گربه)،FeLV  (لوسمی گربه)، واکسن هاری

واکسیناسیون گربه بالغ

واکسن ها یک سال پس از پایان سری بچه گربه به گربه شما داده می شود. واکسن ترکیبی FVRCP یا دیستمپر گربه، FeLV  برای گربه هایی که در معرض خطر قرار گرفتن در معرض ویروس لوسمی گربه (گربه هایی که در فضای باز بدون نظارت هستند) و هاری سالانه.

واکسن تریکت گربه که واکسنی ترکیبی شامل دیستمپر گربه، رینوتراکئیت و کلسی ویروس است.

طبق گفته انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا، گربه هایی که در معرض خطر کم قرار گرفتن در معرض بیماری هستند ممکن است برای اکثر بیماری ها نیازی به تقویت سالانه نداشته باشند. در این باره با دامپزشک خود مشورت کنید و برنامه واکسیناسیون مناسبی برای گربه خود تعیین کنید. به یاد داشته باشید، توصیه ها بسته به سن، نژاد و وضعیت سلامتی گربه، پتانسیل گربه برای قرار گرفتن در معرض بیماری، نوع واکسن، استفاده از گربه برای تولید مثل و منطقه جغرافیایی که گربه در آن قرار دارد متفاوت است.

واکسن گربه پرشین

واکسن گربه پرشین

گربه پرشین یکی از محبوب‌ترین گربه‌ها در سراسر دنیا هستند. گربه‎ های پرشین تقریباً در سراسر جهان قابل تشخیص هستند. این نژاد از گربه‌ها با کودکان و سایر حیوانات خانگی تعامل خوبی دارند، صدای آرام یا ملایمی دارند، مهربون، راحت و شیرین نیز می‌باشند. مانند همه گربه‌ها، گربه‌های پرشین نیز مستعد ابتلا به عفونت‌های باکتریایی و ویروسی مانند پان لوکوپنی، کلسی ویروس، رینوتراکئیت و هاری هستند که از طریق واکسیناسیون قابل پیشگیری هستند. خطر ابتلای گربه شما به این بیماری‎ها زیاد است، بنابراین بهتر است واکسن‎‏های مربوطه را تزریق کنید. علاوه بر این، واکسن‎هایی برای محافظت در برابر سایر بیماری‎های خطرناک مانند ویروس لوسمی گربه (FeLV) در دسترس هستند.

سوالات متداول واکسن گربه

عوارض واکسن گربه چیست؟

 • تب
 • بی‌حالی شدید
 • از دست دادن اشتها
 • استفراغ
 • اسهال
 • تورم و قرمزی در اطراف محل تزریق

عوارض نزدن واکسن گربه چیست؟

واکسن‌ها با تحریک سیستم ایمنی بدن، برای شناسایی و مبارزه با یک میکروارگانیسم خاص مانند ویروس، باکتری یا سایر ارگانیسم‌های عفونی عمل می‌کنند. پس از واکسینه شدن، سیستم ایمنی حیوان بالا می‌رود. یا آماده می‌شود تا در مقابل برخی بیماری‌ها در آینده با آن میکروارگانیسم واکنش نشان دهد.

آیا زدن واکسن گربه ضروری است؟

پاسخ مثبت است. صاحب یک گربه خانگی مسئول سلامتی دوست خود است که شامل شادی و طول عمر او می‌شود. واکسیناسیون گربه جزء جدایی‌ناپذیر معادله طول عمر اوست. با لحاظ علمی ثابت شده است که اعمال واکسن گربه از انواع بیماری‌های خطرناک جلوگیری می‌کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

درباره ما

کلینیک آویژه یکی از باسابقه ترین و مجهزترین کلینیک‌های دامپزشکی در تهران است. امکانات تخصصی و کاملی در کلینیک برای حیوانات شما فراهم شده است. انواع معاینات تخصصی، جراحی ها، خدمات دهان و دندان، بستری و …در کلینیک آویژه انجام می شود.

ارتباط با ما

مجیدیه شمالی خ استاد حسن بنا شمال نبش امیرنیا پ 744 ط دوم
همه روزه از ساعت 7-19

اشتراک خبرنامه